




Roept het woord 'kerststal' bij jou ook herinneringen op aan gezellig beeldjes uitpakken met een kop warme chocomelk erbij? Gaat Kindje Jezus in jouw familie pas op 24 december in de kribbe of zetten de Driekoningen elke dag een stapje dichter richting Bethlehem? Of misschien ben je wel op de hoogte van bijzondere gebruiken of tradities rond het opzetten van de kerststal en wil je die graag delen met andere geïnteresseerden?
Kerststallen opzetten is een wijd verspreid gebruik in veel families, maar de jongere generatie is niet altijd meer vertrouwd met de verhalen die aan kerststallen verbonden zijn. De tradities rond het opzetten van een kerststal vormen een stukje van ons collectief geheugen en het bewaren van dit bijzonder erfgoed voor de komende generaties is de moeite waard!
Wil je graag je steentje bijdragen bij het naar waarde schatten van het kerststalerfgoed? Wil je mee nadenken over de toekomst? Kom dan naar de contactnamiddag 'Red de kerststal' op zaterdag 24 oktober in Antwerpen.
13u00 Verzamelen op de Groenplaats aan de ingang van de metro
13u30 Welkomstwoord (Federatie Vlaamse Kerststallenvrienden)
13u40 Inleiding ‘De kerststal als erfgoed: over de betekenis van de
kerststallen vandaag en morgen’. (LECA & CRKC)
13u50 Start brainstorm over de toekomst van de kerststalcultuur
15u30 Rondleiding in de Sint-Andrieskerk door Rudi Mannaerts (onder voorbehoud)
16u30 Koffie en taart
Deelname is gratis, maar inschrijven is verplicht. Inschrijven kan tot 14 oktober 2015 bij :
Maria Mertens De Bie
Bethanielei 71 – 2930 Brasschaat
Telefoon 03 663 80 08
Federatie van Vlaamse Kerststallenvrienden
m.m.v. LECA | Expertisecentrum Alledaags Erfgoed
en CRKC | Centrum voor Religieuze kunst en Cultuur